Cəlilabadda coğrafiya müəllimləri ilə görüş keçirildi - FOTOLAR
Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının 17-22 May 2026-cı il tarixlərdə Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar Tədbirlər Planının 57- ci bəndində WUF13-ün Azərbaycanda keçirilməsinin əhəmiyyəti ilə bağlı ümumi təhsil müəssisələrində təbliğat tədbirlərinin təşkil olunması məqsədilə rayonun ümumtəhsil məktəblərinin bir qrup coğrafiya müəllimi ilə 17 fevral 2026-cı il tarixində görüş keçirilib.
Mecra.az xəbər verir ki, görüşün əsas məqsədi WUF13-ün Azərbaycanda keçirilməsinin əhəmiyyətinin pedaqoji ictimaiyyətə çatdırılması, mövzunun tədris prosesində inteqrasiyası və şagirdlər arasında təbliğat işinin gücləndirilməsi olmuşdur.Görüş zamanı forumun mahiyyəti, şəhərsalma və dayanıqlı inkişaf mövzularının təhsil mühitində rolu, həmçinin bu istiqamətdə məktəblərdə həyata keçiriləcək tədbirlər barədə müzakirələr aparıldı.
Mövzu ilə əlaqədar olaraq maarifləndirici fəaliyyətlərin davam etdirilməsi və şagirdlərin bu istiqamətdə məlumatlılığının artırılması nəzərdə tutulmuşdur.